UŽAUGINTA LIETUVOJE

Ungurių įžuvinimas: Nuo vieno iki tūkstančio

Ungurių įžuvinimas – sudėtingas procesas. Ungurius auginti pradedame nuo stiklinių unguriukų stadijos (0,3 g. svorio). Po 1 -2 metų auginimo dauguma ungurių jau būna pasiekę reikiamą dydį. Tuomet jie yra paskutinį kartą išrūšiuojami pagal dydį ir perkeliami į atskirą sistemą „išsivalymui“. Sistemoje unguriai pilnai išsivalo nuo bet kokių pašaro likučių. Tai užtikrina ungurio skonio tyrumą  („dumblo“ poskonis dažnai jaučiamas kituose unguriuose). Taip užtikriname, kad ragaujant ungurius būtų galima mėgautis švariu, tikru ungurio skoniu.

Kas yra ungurių įžuvinimas?

Įžuvinimas – tai vandens telkinių biomasės didinimo procesas, kai mailius įleidžiamas tam, kad būtų atstatyta didesnė žuvies pusiausvyra vandens telkinyje arba užveista nauja žuvų rūšis. Pastaraisiais metais unguriai gamtoje mažėjo, todėl norint užtikrinti rūšies išlikimą, visoje Europoje vykdoma programa, kad unguriai būtų apsaugoti. Viena iš formų, kad unguriai būtų išsaugoti yra ungurių įžuvinimas.

Visi unguriukai į akvakultūros ūkį atkeliauja sugauti laisvėje, kadangi jų išveisti dirbtinėmis sąlygomis– neįmanoma. Unguriukai įžuvinimui į ūkius atkeliauja stiklinių unguriukų stadijos, būdami vos ~0,3 g. svorio.

Stikliniai unguriukai yra gaudomi vakarų Europos pakrantėse – Portugalijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje bei Didžiosios Britanijos vakarinėje dalyje. Stiklinius ungurius perkame tik iš patikimų tiekėjų, užtikrinančių, kad jie yra rūpestingai gaudomi, nežalojami bei yra aukščiausios kokybės. Siekdami užtikrinti stiklinių ungurių gerovę siekiame sutrumpinti jų kelią iki mūsų ūkio. Ilgai trunkanti kelionė gali rimtai pakenkti ungurių gerovei. Kelionės metu gali žūti net iki 70 procentų mailiaus, todėl greitas transportavimas yra gyvybiškai svarbus. Mes transportuojame ungurius į Lietuvą operatyviai ir saugiai privačiu lėktuvu. Uždaruose žuvininkystės ūkiuose paauginti unguriai perkeliami į natūralią aplinką. Ten, laikui bėgant, jie prisitaiko gyventi. Fish & Fish ungurių ūkis įžuvinimo paslaugą teikia Lietuvoje.